BIOLAMPA  - léčba polarizovaným světlem

Klinicky testovaný švýcarský léčebný přístroj, určený pro hojení ran, zmírnění bolesti, kožní problémy (opary, akné, ekzémy, jizvy, vrásky a další) a sezónní afektivní poruchu (SAD). Světelné lampy Bioptron jsou vhodné pro dospělé, děti, novorozence i těhotné ženy.

Biolampy patří mezi efektivní léčebné pomůcky, které dokáží nejen léčit a hojit, ale také zkrášlovat. Mezi jejich léčivé účinky patří také léčba zánětů, revmatismu, zvýšení imunity, zjemnění vrásek a jizev, odstranění poruch spánku a endokrinního systému.

Biolampa produkuje speciální polarizované světlo, které posiluje regenerativní kapacitu a rovnováhu lidského těla a povzbuzuje ho k úplnému využití vlastních léčebných možností. Světlo biolampy  proniká do tkání, čímž upravuje a zrychluje metabolické procesy.

Švýcarská biolampa BIOPTRON, se kterou pracuji, má narozdíl od napodobenin osvědčení jako zdravotnický prostředek podle směrnice Rady 93/42/EHS.

  1. V jakých lékařských oborech lze světelnou terapii BIOPTRON využívat?
    Pro zvláštní léčebné indikace v oblasti hojení ran i poranění, a také při zmírňování bolesti.
  2. Hojení ran: pro jaký druh ran a poranění jsou biolampy BIOPTRON vhodné?
    Biolampy BIOPTRON jsou vhodné pro léčbu bércových vředů, proleženin, popálenin, pooperační ran a poranění po úrazu.
  3. Tišení bolesti: pro jaký druh bolesti lze světelnou terapii BIOPTRON využít?
    Terapie je vhodná pro tlumení bolesti způsobené revmatismem, dále ve fyzioterapii a sportovním lékařství.
  4. Jak má být jednotlivé terapeutické sezení dlouhé a jak často má probíhat?
    Délka jednoho sezení je asi 4 až 10 minut jednou až dvakrát denně. Délka celé léčby závisí na různých okolnostech, např. na důvodech léčby nebo stavu léčené oblasti.
  5. Doporučujete aplikovat světelnou terapii BIOPTRON v nějakou určitou denní dobu?
    Ne. Terapii lze podstoupit v kteroukoli denní dobu. Nejvhodnější je doba, kdy se můžete uvolnit a vychutnat si biostimulační účinek. Během léčení doporučujeme podstupovat sezení pravidelně.
  6. Není zacházení s přístroji příliš složité?
    Ne. Všechny biolampy BIOPTRON jsou pro uživatele snadno obsluhovatelné, praktické a jejich použití je jednoduché.
  7. Jak má být léčená oblast připravena pro terapeutické sezení?
    Oblast určená pro aplikaci světla by měla být odkryta a očištěna, pro tyto účely doporučujeme pokožku ošetřit Oxy sprejem.
  8. Je důležité nastavit přístroj do určité vzdálenosti a polohy?
    Ano. Nastavte přístroj do pravého úhlu 90° a zachovejte vzdálenost přibližně 5-10 cm od povrchu těla.
  9. Nemá světelná terapie BIOPTRON nějaké negativní vedlejší účinky?
    Terapie se užívá již více než 15 let a žádné negativní vedlejší účinky nejsou známy.

  Vlastnosti

  1. Jaké jedinečné vlastnosti má světlo BIOPTRON?
    Světlo nabývá svých blahodárných účinků současným působením těchto čtyř vlastností:
    polarizace - polychromie - nekoherence - nízká energie
  2. Co je to polarizace?
    Světlo BIOPTRON je polarizované: jeho vlny se pohybují v rovnoběžných rovinách. Stupeň polarizace, kterého světlo BIOPTRON dosahuje, je asi 95 %.
  3. Co je to polychromie?
    Světlo BIOPTRON je polychromatické. Jeho spektrum tedy neobsahuje jen jednu vlnovou délku (jako je tomu u laseru), ale spektrum má širší škálu, obsahuje i viditelné světlo a část infračerveného záření. Elektromagnetické světlo BIOPTRON neobsahuje UV záření!
  4. Co je to nekoherence?
    Světlo BIOPTRON je na rozdíl od laseru nekoherentní, jeho vlny mají rozdílnou fázi. Světelné vlny tedy nejsou synchronizované.
  5. Jaká je vlnová délka světla BIOPTRON?
    Vlnová délka světla BIOPTRON se pohybuje od 480 nm do 3 400 nm, světlo je tedy kombinací viditelné části elektromagnetického spektra a světla infračerveného.
  6. Obsahuje světlo BIOPTRON ultrafialové záření?
    Ne. Světlo BIOPTRON neobsahuje žádné ultrafialové (UV) záření.
  7. Jaký je rozdíl mezi slunečním světlem a světlem BIOPTRON?
    Oproti přirozenému slunečnímu světlu je světlo BIOPTRON vyrobeno uměle, má tedy ovladatelné a opakovatelně nastavitelné parametry.

https://www.zepterclub.cz/na-jake-potize-pomaha

 

Čakry a jejich působení na endokrinní žlázy

Pracuji se 7 hlavními čakrami, které představují energetická centra uložená v lidském těle. Každá čakra je pulzujícím vírem energie. Jsou to naše barevné baterky:

jsou-li plně nabité, nacházíme se ve stavu rovnováhy, zdraví a pohody. Pokud je některá z nich vybitá (prázdná), celý náš systém trpí.

Cílem je udržovat „čakrální baterky“ plné.

Frekvence, která se vztahuje ke každé barvě spektra, odpovídá frekvenci energie každé ze 7 hlavních čaker a frekvenci orgánů, svalů a kostí nacházejících se ve stejné oblasti jako čakra. Oranžová se například vztahuje k sakrální čakře – k vaječníkům, varlatům, ledvinám, pánvi, slezině, střevům a ke spodní části zad.

  • Čakry jsou rovněž spojené s endokrinními žlázami, které produkují hormony.
  • Pokud je čakra svou příslušnou barvou nadměrně zahlcena, lze ji uvést do rovnováhy doplňkovou barvou.
  • Na čakry se svítí bodově na očištěnou pokožku
  • Základní čakru svítím zezadu na kostrč.
  • Na ostatní čakry svítím z přední části těla

POUŽÍVÁM  12  SPECIÁLNĚ VYTVOŘENÝCH PROGRAMŮ PRO PORUCHY V ORGANISMU

Využití vlastností barev

To, že na nás barvy působí a mají hojivý účinek není žádným tajemstvím. Terapie pomocí barev byla praktikována již ve starých kulturách: egyptské, indické a čínské. Dnes zaujímá  léčení barvami přední místo mezi alternativními léčebnými metodami.
Světelné podněty jsou zaznamenány v mozku hypofýzou a jsou předávány autonomnímu nervovému systému, odkud jsou uvolňovány stimulující nebo tlumící podněty pro látkovou výměnu, hladinu hormonů a krvetvorbu.

 

červená

představuje zdraví, oheň, teplo, krev, vášeň, silnou vůli, přežití. Při použití na organismus stimuluje, aktivuje, přináší vitalitu, dynamizuje, zintenzivňuje, znovu uvolňuje v hloubce uloženou energii, posiluje smysly, přivádí k rozmachu pomalé procesy, dodává člověku pocit síly. Červená barva se používá, aby dodala energii, podnítila k pohybu, k bezprostřední reakci.

oranžová

je veselá, kreativní a teplá barva plná radosti, která v sobě spojuje fyzickou energii s duševními vlastnostmi. Je to barva kreativity a schopnosti umět se přizpůsobit. Navozuje všeobecný pocit pohody a veselé mysli. Oranžová symbolizuje teplo a blahobyt a souvisí se sebeúctou: např. oranžová zeď v jídelně podpoří rodinnou sounáležitost, připomíná oranžové východy a západy slunce. Zahřívá, stimuluje (je jemnější než červená), uvolňuje křečovité stažení kosterního nebo hladkého svalstva.

žlutá

je barvou rozumu a vnímání. V dávných dobách byla barvou, která symbolizovala život a radost. Váže se k vlastní hodnotě a k tomu, jak na sebe nahlížíme. Je to barva osobnosti a ega. Z psychologického hlediska je vhodná pro sklíčené a melancholické stavy. Žlutá je barva jasného myšlení, objektivity, bystrosti, důvěry, osobního kouzla. Obchodníkům se například doporučuje, aby nosili žlutou kravatu pro zdůraznění sebevědomí. Žlutá posiluje, otevírá, zvyšuje energii, povzbuzuje slabé procesy, uvolňuje ztuhlost, posiluje nervy.

zelená

je barvou lásky, pokroku, růstu, nezkušenosti, plodnosti, naděje, rovnováhy a nového života. Rovněž je to barva pro zklidnění a utišení. Nosí ji na sobě chirurgové, aby uklidnili pacienta. Zelená barva upevňuje imunitní systém. Působí také proti stresu, udržuje v rovnováze tělesnou a psychickou energii, uvolňuje bolestivé a napjaté procesy, přináší uklidnění.

modrá

barva je z psychologického hlediska při emočních stavech více zklidňující než barva zelená. Je to barva pro meditaci a duchovní rozvoj, neboť uvolňuje mysl. Je to barva pravdy, oddanosti, klidu a upřímnosti. Ale také vyšších duševních vlastností. Uklidňuje, brzdí, koncentruje, ochlazuje, proto se používá u popálenin a při snižování horečky, je ideální pro stimulaci hojivých procesů u zánětlivých stavů – bolesti zubů, očí, záněty kloubů, uvádí do pořádku hyperaktivní, nekontrolované a rušivé procesy, uklidňuje.

indigo

je z psychologického pohledu barva, která je dobrá pro ukázněnost, uspořádání, důvěru a účinnost. Považuje se za barvu, která napomáhá odstraňovat návykové pohnutky. Odkrývá obavy, povzbuzuje a podněcuje k vlastní odpovědnosti. Symbolizuje uspořádání, koncentraci a povinnost: např. tmavé indigově modré obleky obchodníků, školní uniformy atd.

fialová

se z psychologického hlediska váže k vlastnímu poznání a duchovnímu uvědomění. Vždy byla považována za léčivou barvu, povzbuzuje harmonii ega a ducha. Je to mocná barva a neměla by se používat u dětí. Jako uvolňující a duchovní barva se používá v kostelech, při pohřbech (aby se člověk cítil blíže k Bohu ohledně povzbuzení a pochopení), v terapeutických prostorách, domovech pro seniory; tato barva zbavuje lidi každodenních starostí. Inspiruje, zmenšuje, uklidňuje nervy, uvolňuje nervové podráždění, mírní bolesti.

 

 

 

ČAKRA

BARVA

UMÍSTĚNÍ

FYZIOLOGICKÉ SPOJENÍ

HORMONÁLNÍ STIMUL

základní

červená

spodek páteře

nadledvinky, konečník

adrenalin

sakrální

oranžová

podbřišek

vaječníky, varlata, ledviny, střeva

pohlavní hormony

solar plexus

žlutá

žaludek

slinivka, játra, zažívací ústrojí, kůže

inzulín

srdeční

zelená

srdce

brzlík, imunitní systém, oběh, plíce

tymozin

krční

modrá

krk

štítná žláza, dýchací ústrojí

tyroxin

čelní

indigo

čelo

podvěsek mozkový, oči, dutiny

stimulační hormony

korunní

fialová

temeno hlavy

šišinka mozková, mozek, nervový systém

melatonin