Toxoplazmozu i schizofrenii lze léčit mj. aplikací plazmového generátoru u nás v centru THERAPY4YOU!

Český objev: Vyhněte se kočkám, zabráníte schizofrenii

Praha - Propuknutí schizofrenie by lidé s genetickou vlohou k této těžké duševní nemoci mohli jednoduše zabránit tím, že se budou vyhýbat kočkám. Vyplývá to z objevu českých vědců z Psychiatrického centra Praha.

Zjistili, že za změny na mozku typické pro lidi s genetickou vlohou ke schizofrenii může vzájemné působení této vlohy a infekce toxoplazmózy. Sdělil to jeden z autorů objevu, profesor Jiří Horáček.

Právě kočka, respektive její trus, je nejčastějším původcem této infekce. Toxoplazmózou se ovšem lze nakazit i z masa zvířat.

Širší veřejnosti se objev představí při příležitosti Evropského dne mozku, který je 11. března.

V první fázi výzkumu vědci z laboratoří Psychiatrického centra aplikovali potkanům do mozku látku, která vzniká při imunitní odpovědi na infekci, poté testovali některé reakce, které jsou narušeny při schizofrenii. Ukázalo se, že tyto působky, které se uplatňují při imunitním procesu, vedou u potkana k podobným změnám chování jako látky, které vyvolávají schizofrenní stavy.

Genetická vloha + toxoplazmóza = schizofrenie

Navazující nález profesora Horáčka spočívá v tom, že měl skupinu zdravých lidí a skupinu schizofreniků, a tuto skupinu rozdělil ještě podle toho, zda mají nebo nemají protilátky proti toxoplazmóze.

"Náš výzkum jasně ukázal, že za morfologické změny, které se všude po světě v mozcích nemocných schizofrenií nacházejí, může interakce infekce toxoplazmózy s mozkem člověka s genetickou vlohou ke schizofrenii," řekl profesor.

Co je schizofrenie

 

Pojem schizofrenie lze nejlépe přeložit jako rozdělené myšlení. Jde o poruchu mnoha duševních funkcí: myšlení, vnímání, emotivity, narušena může být i motorika, osobnost, schopnost jednání s lidmi, pozornost nebo paměť. Schizofrenie patří mezi psychotická onemocnění (psychózy).

Trpí jí zhruba 1 % populace, tedy každý stý člověk. Nemoc se většinou objeví mezi 15. a 35. rokem, pohlaví roli nehraje. Někteří schizofrenici se zcela vyléčí, u některých jde o chronický stav. Asi 10 % schizofreniků ukončí svůj život sebevraždou. Schizofrenie patří z hlediska finanční náročnosti k vůbec nejdražším chorobám - léčba je nákladná, často dlouhodobá a mnozí schizofrenici mají omezenou pracovní schopnost.


Mezi obecné projevy patří nestandardní myšlení (schizofrenik má vlastní logiku uvažování), uzavření se do vlastního světa, změněné prožívání a zmatek v pocitech. Typickými schizofrenními symptomy (příznaky) jsou halucinace a bludy, plochá emotivita, nedostatek vůle a nemožnost prožívat radost.

Zdroj:www.schizofrenie.psychoweb.cz

 

 

Objev publikoval loni v prestižním světovém vědeckém časopisu World Journal of Biological Psychiatry a nyní je tato česká práce důležitou součástí světového poznání o schizofrenii.

Toxoplazmózou je infikována třetina lidstva

Původce toxoplazmózy (Toxoplasma gondii) je velmi rozšířený parazit, kterým je infikována třetina lidstva. Doposud to však bylo z medicínského hlediska považováno za nevýznamný fakt.

Výzkumníci z Psychiatrického centra Praha se nyní snaží významný nález potvrdit a objasnit mechanismy, kterými tato infekce vede ke změnám v šedé hmotě mozkové u lidí s genetickou vlohou ke schizofrenii.

V případě potvrzení nálezu by se podle profesora otevřelo několik nových možností, jak předcházet devastujícím změnám na mozku u nemocných. Vedle vyhýbání se kočkám by se také dalo působení toxoplazmózy na šedou hmotu mozku zabránit některými novými léky.

 

 

Rychlé a bezpečné řešení = bioresonance = plazmový generátor = Centrum Therapy4you                                                                                                                     

Praha 9 Horní Počernice  Tel. 602 295 182          1 ošetření = 21 min. = 210 Kč