ODBLOKOVÁNÍ ČAKER

Odblokování, čištění a harmonizaci čaker provádím u každého pacienta před zahájením jakékoli terapie.

Co jsou čakry

Čakra je sanskrtské slovo a znamená „kolo“. Čakry jsou energetické víry v těle každého člověka. Můžeme si je představit jako větrníky, které pohání různé druhy energií. Jimi proudí energie dovnitř našeho těla i ven z těla.

Čakry jako přijímač energie

Odkud se vlévá energie do čaker? Energie může být z různých zdrojů. Jednak je to naše vlastní životní energie, tzv.kundalini a duchovní síla. Čakrami však přijímáme také duchovní energii „pránu“ a veškeré ostatní energie kolem nás. Můžeme jimi dostávat do těla energii od ostatních lidí, kteří nám chtějí například nějak pomoci, ale může nám být i některými lidmi odčerpávána. To nás potom oslabuje a býváme unavení.

Když jsou čakry zablokované

V čakrách se ukládá energie našich traumat a různých nepříjemných a bolestivých událostí, které jsme za život prožili. Z toho důvodu můžeme mít některé čakry touto energií zablokované. Naše životní energie jimi nemůže dostatečně proudit a blokuje se v těle, z čehož mohou vnikat různé bolesti nebo dokonce chronická nemoc. Proto je dobré čakry stimulovat a pročišťovat. Proudí li energie v čakrách správně, je dosaženo určité frekvence, která člověka otevírá psychickým schopnostem a vyšším duchovním úrovním.

Kolik máme čaker

Čaker máme v našem těle stovky, každý akupunkturní bod je vlastně malá čakra, my se však budeme věnovat jen hlavním sedmi z nich. Každá čakra má svoji specifickou charakteristiku. Odlišuje se od ostatních čaker svým tvarem, barvou, zněním, tématy a orgány, ke kterým se vztahuje.

  • 1. čakra  - kořenová, základní -MULADHARA – mezi konečníkem a genitáliemi
  • 2. čakra – sexuální, sakrální –  SVADHISTANA – v horní části kříže, na úrovni podbřišku
  • 3. čakra – solární, pupeční – MANIPURA – dva prsty nad pupkem
  • 4. čakra – srdeční – ANAHATA – uprostřed hrudi
  • 5. čakra – krční – VIŠUDDHI – mezi krční jamkou a ohryzkem
  • 6. čakra – čelní, třetí oko – prst nad kořenem nosu, ve středu mezi obočím
  • 7. čakra – korunní – SAHASRÁRA – temeno hlavy, těsně nad hlavou

Čakry jsou ve vzájemném působení s vesmírnými silami a oživují různé aspekty našeho života.

- základní bytí - přežití 

- sexualita - potěšení

- způsob sebeprosazení - moc

- lásku - vztahy

- komunikace - tvořivost

- intuici - jasnozřivost, právo vědět

- duchovnost - komunikace s duchovním světem.

Každá čakra rezonuje s jinou vesmírnou frekvencí. Pochopení jejich témat je jeden z nejúčinnějších způsobů, jak nahlédnout do různých úrovní našeho vědomí, najít cestu k sobě samému.